Basından

Basından

Türkiye’de Yılın İnsanları: Hayri Dağlı

Digital Age Dergisi yılın teknoloji ve inovasyonla etki yaratan ve gündemi belirleyen insanlarını seçti. Yılın insanları listesinde 6 ülkede yürüttüğü sürdürülebilir kalkınma projeleri ile 125.000 insana dönüşüm götüren IDEA Universal Derneği’nin kurucusu Hayri Dağlı da yer aldı.

DAHA FAZLA
Basından

Hidayet Türkoğlu Su İçin Yürü Etkinliğine Katıldı

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ve eşi Banu Türkoğlu, IDEA Universal Derneği'nin unutulmuş coğrafyalardaki aşırı yoksulluk ve su krizine dikkat çekmek için Brand Week İstanbul 2019'da düzenlenen su için yürü etkinliğine katıldı.

DAHA FAZLA
Basından

Afrika İçten Kareler

Campaign Türkiye, ilham veren instagram sayfalarına IDEA Universal kurucusu Hayri Dağlı'yı örnek gösterdi. Saatlerin trafikte geçirildiği, fayda sağlamaya ihtiyaç duyulan 9-6 çalışma sistemine atıfta bulunulan yazıda ; Hayri Dağlı'nın Afrika çalışmalarına, insanların yaşamlarını dönüştüren hikayelere yer verildi.

DAHA FAZLA
Basından

Hayri Dağlı ile Afrika’da Sürdürülebilir Kalkınma

IDEA Universal Kurucusu Hayri Dağlı Medyascope ile keyifili bir sohbet gerçekleştirdi. Afrika’da gerçekleştirilen projeler ve sürdürülebilir kalkınmanın konuşulduğu yayına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

DAHA FAZLA
Basından

MANEP 2023 Ünlü Buluşmaları

MANEP 2023 Ünlü Buluşmaları kapsamında kurucumuz Hayri Dağlı’nın 125.000 insanın hayatını dönüştüren hikayesi sergi ve konferansla gerçekleştirildi. Programın ilk gününü Manisa Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde Manisalı dostlarımızın yoğun katılımı ve ilgisi ile tamamladık.

DAHA FAZLA
Basından

Tek yön biletle Afrika’ya başlayan yolculuk

Idea Universal Derneği Kurucusu Hayri Dağlı, filantropi ile ilgili Platin’e “6 yıl önce kent yaşamı ve konforundan vazgeçerek, yeryüzünde hayal kurmayı bırakmak zorunda kalmış 1 milyar insanın hikayesini zerre miskal mertebesinde anlamak adına bir empati yolculuğuna çıktım” dedi.

DAHA FAZLA
Basından

IDEA Universal’dan gönüllü çağrısı

Dünyanın en yoksul ülkelerinden birinde temiz su, sürdürülebilir tarım, yenilenebilir enerji ve alternatif eğitim programları için çalışan IDEA Universal'in kurucusu Hayri Dağlı ile konuştuk.

DAHA FAZLA
Basından

Suyun gelmesiyle değişen hayatların mimarı olmak…

‘Yaptığımız ölçme değerlendirmeye göre kadınların %96’sı kurduğumuz bahçeden elde ettikleri gelirin çoğunluğunu çocukların eğitimine harcıyor. Yani kadınlara fırsat verdiğimizde aslında koca bir nesle fırsat vermiş oluyoruz.’

DAHA FAZLA
Basından

Hayri Dağlı’yla suyla toplumsal dönüşüm üzerine sohbet

Sudan Gelen’e konuk olan Dağlı, IDEA Universal’in kurucusu.  IDEA Universal, dört sene gibi kısa bir zaman diliminde dünyanın farklı yerlerinde 100 bine yakın insanın hayatında suyu katarak kalıcı bir dönüşüme neden olan projeler üreten ve hayata geçiren bir oluşum.

DAHA FAZLA
Basından

Afrika Köylülerinin Hayatını Değiştiren Türk: Hayri Dağlı

Doğa gönüllüsü Hayri Dağlı, üç yıl içinde sudan, temiz gıdadan, elektrikten ve eğitimden yoksun 100 bin insanın hayatına dokundu. Afrika’da yürüttüğü ‘Akıllı Köy’ projesi Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı tarafından ‘sürdürülebilirliğe örnek en iyi 5 proje’ arasında gösterildi.

DAHA FAZLA