İletişim

BİZE ULAŞIN

Adres: Rasimpaşa, Uzun Hafız Sk. No 74, 34150 Kadıköy/İstanbul

E-Posta: hayri@ideauniversal.org

Whatsapp: +90 (551) 057 20 31(Hayri Dağlı)

 

HESAP BİLGİLERİ

 

ULUSLARARASI KALKINMA VE ÇEVRE DERNEĞİ-IDEA UNİVERSAL

GARANTİ BANKASI – GALATA ŞUBESİ

TL: TR65 0006 2000 0670 0006 2936 43

USD: TR24 0006 2000 0670 0009 0795 42

Swift code :TGBATRIS

(İşlemlerinizde, açıklama kısmına telefon numaranızı ve e-posta adresinizi yazmayı lütfen unutmayınız.)

BİZE YAZIN

SIKÇA SORULAN SORULAR

Güvenli bir şekilde nasıl bağış yapabilirim?

Bağışınızı korumalı internet sitemizden kredi kartınızda veya hesap kartınızla tek seferlik veya düzenli olarak güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilir, sertifikanızı anında alabilirsiniz. Ödeme sistemi olarak en yüksek güvenlik önlemlerine ve sertifikalara sahip iyzico ve fonzip altyapısını kullanıyoruz. Bağışınızı sitemizde sunduğumuz seçeneklerden birisini seçerek yapabileceğiniz gibi istediğiniz miktarı da girerek gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca hesap numaralarımıza da havale ya da eft yoluyla bağışınızı gönderebilirsiniz. (Açıklamaya e-posta adresi ve telefon numaranızı yazmayı unutmayın). IDEA Universal Derneği İçişleri Bakanlığı Dernekler Genel Müdürlüğü tarafından her yıl denetlenmektedir.

Yaptığım bağışı nasıl takip edebilirim?

Bağışınızın yarattığı mutluluğu görün diye Türkiye’de ilk kez yapılan bir uygulama ile etki haritasını geliştirdik. Böylelikle 6 ay içinde bağışınızın yolculuğunu, nerede kullanıldığını, fotoğraflar ve koordinatlarını google haritalar üzerinde görebileceksiniz. Sizin bilgilerinizi korumak bizim için çok önemli. isminizin gizli kalmasını isterseniz lütfen bize bildirin. (etki haritası linki)

IDEA Universal Derneği bağımsızlığını ve tarafsızlığını nasıl sağlamaktadır?

IDEA Universal dil, din, ırk ayrımı yapmadan Dünya’nın en yoksul bölgelerinde kalıcı dönüşümü gerçekleştirmek için çalışan tam bağımsız, şeffaf ve katılımcı bir sivil toplum kuruluşudur. Hayri Dağlı’nın (biz kimiz’e link) öncülüğünde gönüllüler tarafından evrensel değerlerle kurulmuştur. Çalışmalarını bireysel ve şeffaflığa önem veren kurumsal bağışçıları ile sürdürür. Hiç bir siyasi veya dini yapı ile bağı yoktur ve olmayacaktır.

Bağışımın %100’ü nasıl sahada etki yaratıyor?

IDEA Universal Derneği olarak aldığımız bireysel bağışların tamamını ayrı bir hesapta topluyor ve sahadaki projelerde kullanıyoruz. Böylelikle bağışlarınızın her kuruşu sahada etki yaratıyor. Makul seviyelerde tuttuğumuz operasyonel giderlerimizi (ofis kirası, elektrik faturası, uçak biletleri) ise bizimle birlikte çalışan kurumsal bağışçılarımızdan talep ediyoruz.

Kendi adıma ya bir sevdiğim adına bir çeşme yaptırabilir miyim?

Bir projenin tamamına sponsor olup kendinizin veya bir sevdiğinizin ismini verebilirsiniz. Projenizi 6 ay içinde tamamlayıp, istediğiniz bilgileri içeren tabelayı yerleştirildikten sonra fotoğraf ve videolarını çekip size gönderiyoruz. Ayrıca etki haritamızdan da projenizin koordinatlarını ve fotoğraflarını görebileceksiniz.

Projelerin açılışlarına katılabilir miyim?

Maddi destek verebilen veya veremeyen herkes projelerimizin açılışlarına katılabilir. Böylelikle mutluluğu daha da büyütmüş oluruz.

Proje yaptığınız bölgeleri nasıl seçiyorsunuz?

Çalışma yapacağımız köyleri yerel yönetimlerin de desteğiyle yerinde ziyaret edip bilimsel bir method ile değerlendiriyoruz. Çocuk ölüm oranlarının yüksek olduğu, kronik açlık ve susuzluğun yaşandığı köylere öncelik veriyoruz.

Gönüllü Olabilir miyim?

Elbette. IDEA Universal Derneği hem Asya ve Afrika’daki projelerde hem de Türkiye’de gönüllülerle çalışmaktadır. E-bülten ve sosyal medya hesaplarımızdan duyurularımızı takip edebileceğiniz gibi bize özgeçmişinizi göndererek veri tabanımıza kaydolabilirsiniz.

TRT Su Savaşları Belgeseli ve IDEA Universal Derneği işbirliği nedir?

IDEA Universal, TRT Su Savaşları Belgeseli ile 11 bölümlük resmi işbirliği yapmıştır. TRT ‘nin çözüm ortağı olarak projelerin planlanması, uygulanması ve sürdürülebilirliği noktasında birlikte çalışılmıştır. Ayrıca IDEA Universal’in kurucusu Hayri Dağlı ise Sivil Toplum Kuruluşu Danışmanı olarak TRT’ye hizmet vermektedir.

Ofisinizi ziyaret edebilir miyiz?

Mutlu oluruz. Çalışma saatlerinde ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bağış Makbuzumu nasıl alabilirim?

31.03.2005 tarih ve 25772 sayılı Resmi gazetede yayımlanan İçişleri Bakanlığı Dernekler Yönetmeliği’nin gelir ve gider belgelerine ilişkin 38. maddesi uyarınca, Dernek gelirlerinin bankalar aracılığıyla tahsili halinde banka tarafından düzenlenen dekont veya hesap özeti gibi belgeler alındı belgesi yerine geçmektedir. İlgili yönetmelik için lütfen buraya tıklayınız. Bu yönetmelik çerçevesinde sürdürülebilirlik ilkelerine de uyum sağlamak amacıyla, 10.000 TL'nin altındaki bağışlar için e-postası bulunan bağışçılara ayrıca bir matbu gönderim yapmayacaktır.