Hikayemiz

IDEA Universal (Uluslararası Kalkınma ve Çevre Derneği), 2016 yılında Hayri Dağlı öncülüğünde daha iyi, adil ve barışçıl bir yeryüzü hayal eden gönüllüler tarafından kuruldu.

Şeffaflık, katılımcılık, hesap verebilirlik, tarafsızlık ve bağımsızlık IDEA Universal Derneği’nin en önemli ilkeleridir. Yeryüzünün su, gıda, enerji ve eğitim sorunlarını sürdürülebilir biçimde çözmek için yenilikçi ve bilimsel programlar yürütür. Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Konseyi (ECOSOC) danışman üyesidir.

IDEA Universal, sahada yürütülen programlarda halk ile birlikte toplumun yerel ihtiyaçlarına yönelik kalıcı çözümler üretir. Gerçekleştirdiği projelerinde, yerel yönetimler dahil olmak üzere birçok uluslararası sivil toplum kuruluşu ile birlikte çalışmanın gücüne inanır.

Tanzanya, Madagaskar, Nepal, Zanzibar, Senegal ve Gambiya’da 125.000 kişiye sürdürülebilir ve kalıcı; su, gıda, enerji, gelir ve eğitim imkanı sağlamıştır.

IDEA Universal’in başarı hikayesi TRT “Su Savaşları” belgesel dizisine konu olmuştur. İzlemek için tıklayınız.

Hayri Dağlı’nın, 2014 yılında kent yaşamını geride bırakarak Afrika’ya taşınıp 1 doların altında yaşam hikayesini buradan okuyabilirsiniz.

%100 MODELİ

Aldığımız bireysel bağışların tamamını amaca yönelik kullanıyor, asgari düzeydeki idari giderlerimizi kurumsal bağışçılarımızdan talep ediyoruz. Tüm bağışları uluslararası şeffaflık ve hesap verebilirlik ilkelerine göre raporluyoruz.

Bu sayede daha etkili ve sürdürülebilir programlar yürüterek bağışlarınızın her kuruşunun gerçek dönüşüm yaratmasını sağlıyoruz.

EKİBİMİZ

Evrim Aykan

Shaban Idd

Begüm Vatansever

Lora Sucuyan

Pelin Eraslan

Barış Yaşbala

Hayri Dağlı

Bilkay Bağdadi

Serkan Yanık

Ayşe Semiz

KURUMSAL DESTEKÇİLERİMİZ

3

KITA

6

ÜLKE

67

KÖY

125.000

İNSAN