Bireysel Kampanyanı Başlat

Neden Bireysel Kampanya

Bireysel kampanya açarak çevrendeki insanları da IDEA Universal projelerinden haberdar edersin ve destek olmalarını sağlarsın. Kampanyayı daha çok insana ulaştırarak unutulmuş coğrafyalarda etki değeri daha büyük projelere katkı sağlamış olursun.

Örnek Kampanyalar

Tohum Olalım

Murat Sağır’ın başlattığı #TohumOlalım kampanyası ile Tanzanya’da bir köy okulu suya kavuştu. Çevre korunumu ve doğal kaynakların geri kazanımını esas alarak projemizi Yağmur Suyu Toplama sistemi olarak belirledik. Sistem için toplamda 5 çeşme başlığı ve  tank kullanıldı. Okul çatısı üzerine kurulan sistem ile yağmur suyu bu tankın içinde birikiyor. Çocuklar biriken suyu her an kullanabiliyor. Ayrıca okul için tasarladığımız permakültür esaslarına dayanan tarım bahçesi de çok yakında oluşturulacak ve yağmur suyu toplama sistemimiz bahçe sulama içinde kullanılacak.

Bir Hayalin Peşindekiler

Youtuber Deniz Pehlivan öncülüğünde başlayan kampanya sonrasında bir Akıllı Köy bedelinde destek toplantı.

Deniz Pehlivan’ın Tanzanya ziyareti sırasında IDEA Universal Akıllı Köylerini görmesiyle ve sistemden çok etkilenmesi sonucu bir kampanya başlatmaya karar verdi. Başlatılan kampanyaya kısa zamanda onlarca insan destek oldu. Nisan 2020’de Gambia’da yapılması planlanan proje COVID-19 dolayısıyla ileri bi tarihe ertelendi.